فروشگاه ساز

فروشگاه ساز فروشگاهان

امکانات فروشگاه ساز

کسب و کار اینترنتی

سه شنبه 4 ارديبهشت 1397

یکشنبه 28 خرداد 1391

25 نکته SEO برای طراحی موفقیت آمیز وب
7x1 Article
آیا میدانید به طور کلی سئو در چه موردی صحبت می کند؟ غیر از اینکه به عنوان بهینه سازی موتور های جستجو شناخته شده است یک راه حل اساسی آنلاین هم می باشد. چنانچه به طور صحیح بهینه سازی موتور های جستجو را در طراحی وب سایت خود اعمال کنید در صفحه نتایج موتور جستجو رتبه بهتر و در نتیجه ترافیک بالاتری کسب خواهید نمود.
کامنت ها ارسال مقاله پرینت مقاله
25 نکته SEO برای طراحی موفقیت آمیز وب

قبل از صحبت در مورد استراتژی های مهم اجازه دهید نگاهی به این سوال بیندازیم:
آیا میدانید تکنیک های طراحی وب سایت عاملی مهم و موثر در برجسته سازی و رتبه وب سایت شما خواهد داشت؟
بله ، درست است. غیر از چینش خوب ، محتوا ، نظم و ظاهر سایت به طور قابل توجهی مد نظر قرار می گیرد. بنابراین باید هر عاملی که ارتباطی با سئو پیدا می کند مورد توجه و محاسبه قرار گیرد.

با عنایت به آن چه بیان شد به هنگامی طراحی سایت و بهینه سازی آن تکنیک های برجسته سازی ذیل را از یاد نبرید:
1-    از ساختاری صحیح برای طراحی وب سایت خود پیروی نمایید که در آن هدرها و زیر نویس ها به شکل مناسبی درج شوند.
2-    استایل ها ، کد های جاوا اسکریپت ، اسکریپت های سمت کلاینت و داده ها را در قالب فایل های خارجی از کد هایتان جدا نمایید.
3-    محتوای اصلی را در بالای صفحه و جایی که صفحه از آن قسمت شروع می شود بگنجانید.
4-    در طراحی سایت ، نقشه سایت ایجاد نمایید که شامل URL به همه صفحات وب سایت شما باشد. در این صورت است که یافتن اطلاعات مورد نیاز برای کاربران کاری آسان خواهد بود.
5-    در طراحی وب سایت خود در هر صفحه ای دکمه "رجوع به صفحات بازدید شده قبلی" را درج نموده تا در جستجو و بازگشت آسان کاربران به صفحات قبلی کمک نماید.
6-    به جای درج تصویر از قالب های متنی برای لینک هدر و فوتر بهره بگیرید . همچنین به هنگام افزودن لینک ها از کاربرد جاوا اسکریپت خودداری نمایید.
7-    برای هر صفحه وب در طراحی سایت ، کلمات کلیدی و ابر لینک های خاص تعیین نمایید تا یافتن آن برای خوانندگان و درج آن در لیست موتورهای جستجو آسان گردد.
8-    اطمینان حاصل نمایید که طراحی سایت شما از استانداردهای دسترسی آسان W3C که موجب افزایش اعتبار می گردد پیروی می نماید.
9-    در طراحی وب سایت خود استفاده از جدول را کاهش دهید. به خصوص جدول هایی که حجم بالایی دارند.
10-    برای محتوای سایت خود فیدبک های داینامیک (RSS) ایجاد نمایید.
11-    برای لینک های شکسته ، صفحه خطای 404 سفارشی ایجاد نمایید.
12-    تگ های Meta و Title را نیز به عنوان بخشی از تنظیمات داده های Meta درج نمایید به خصوص اگر شما از سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنید.
13-    از کلمات کلیدی مرتبط در لینک ها استفاده نموده و آنها با استفاده از خط فاصله یا UnderLine جدا کنید  تا با موتور های جستجو منطبق باشید.
14-    پس از طراحی سایت خود ، دامین صحیحی انتخاب کنید. این نام نباید شامل اعداد و یا بیش از سه کلمه باشد. به جای آن باید شامل کلمات کلیدی اصلی بوده که مربوط به حرفه شما می گردد.
15-    در طراحی وب سایت فقط از کد های منظم معنایی و سازماندهی شده استفاده نموده تا خوانا و به آسانی قابل جستجو باشند.
16-    در طراحی سایت خود ، محتوایی خوانا با عنوانی ماندگار در ذهن و متنی تقسیم شده به پاراگراف هایی حاوی عناوین فرعی ، شماره و علامت گذاری درج نمایید.
17-    در طراحی وب سایت ، تصاویری قرار داده که صفحه وب سایت شما را جذاب تر نماید. بهنگام انجام این فرآیند با استفاده از کلمات اصلی مرتبط و تعیین تگ های Alt  و Title رتبه بندی در موتورهای جستجو را نیز مد نظر داشته باشید.
18-    از پر نمودن هر صفحه وب با کلمات اصلی و عبارات متعدد به منظور رتبه بندی در صفحات ابتدایی موتور جستجو خودداری ورزید. وقتی چنین کاری انجام دهید احتمال آن وجود دارد که به جای قرار گرفتن در صفحات برتر در صفحات انتهایی قرار گیرید.
19-    در طراحی سایت استفاده از تصاویر فلش را به حداقل برسانید و یا بهتر است این تصاویر را یکجا و با هم استفاده نکنید زیرا موتور های جستجو نمی توانند آن ها را بیابند.
20-    پس از طراحی سایت لینک هایی از سایت خود در سایت های معتبر درج نموده تا وب سایت شما از لحاظ موتور های جستجو نیز معتبر به نظر رسد.
21-    در طراحی وب سایت خود تصاویر ویدئویی هم درج نمایید و می توانید با ایجاد نقشه ویدئو سایت با قواعد مرکز مدیریت وب گوگل ، شیوه های سئو را در آن اعمال نمایید. همچنین می توانید با استفاده از تگ های Alt و کلمات مرتبط ، سئو را رعایت کنید.
22-    با استفاده از دکمه های قابل کلیک به سایت های اجتماعی متصل شوید.
23-    وب سایت خود را منطبق با موتور های جستجوی گوشی های تلفن همراه هوشمند طراحی کنید. بدین ترتیب بازدیدکنندگان هدف قادر خواهند بود شما را از طریق گوشی های همراه خود بیابند(بهتر است این حقیقت را درک نمایید که این روز هابیشتر مردم ترجیح می دهند از طریق ابزار های قابل حمل خود به دنیای اینترنت متصل شوند.)
24-    پس از طراحی وب سایت محتوای سایت خود را بروز نمایید تا همپای تغییرات سریع وب و شیوه های مورد قبول کاربران حرکت نمایید.
سر انجام و مهمترین موردی که شما نیاز دارید که .....
25-    پس از طراحی سایت خود مراقب و آماده هر گونه تغییر در تکنیک های فعلی سئو باشید. بدین ترتیب اطمینان نسبی خواهید داشت که چه روش هایی از رده خارج و کدام یک مورد پسند می باشد. در نتیجه در برابر دارندگان وب سایت های دیگر برتری خواهید داشت (به خصوص آنهایی که دانش کمتری درباره پشتیبانی سایت خود دارند).
با نگاه به این نکات مهم ممکن است این تصور در ذهن شما ایجاد شود که کسب موفقیت در رتبه بندی موتور های جستجو و طراحی وب حوزه های پیچیده ای هستند. حقیقتا می تواند اینگونه باشد اما زمانی ماهیت پیچیده ای پیدا خواهد نمود که شما دانش کافی نداشته باشید. اگر دانش خود را افزایش دهید و پا به پای تغییرات پیش روید دستیابی به رتبه های بالا در موتور های جستجو مشکل نخواهد بود.

دارای پروانه ی شماره 102-13-12 صادره از سازمان تنظیم مقررات رادیوییسازمان تنظیم مقررات رادیویی
Copyright © 2011 Irangate Co. All Rights Reserved.
Chat Live Help