فروشگاه ساز

فروشگاه ساز فروشگاهان

امکانات فروشگاه ساز

کسب و کار اینترنتی

سه شنبه 4 ارديبهشت 1397

چهارشنبه 3 خرداد 1391

شش ایده مبتکرانه برای نماهای نقشه سایت
7x1 Article
آیا شما به دنبال خلق روشی مفید و مبتکرانه در طراحی وب برای جذب بازدیدکنندگان وب سایت خود هستید به گونه ای که داده ها به سهولت بروی وب سایت شما قرار گیرند؟
کامنت ها ارسال مقاله پرینت مقاله
شش ایده مبتکرانه برای نماهای نقشه سایت

 گرچه نقشه های سایت HTML در موارد متعددی ترفندهایی را بکار می گیرند ولی گاهی اوقات اگر محرک های خلاقانه ای را در طراحی وب سایت  بکار گیرید باعث ایجاد تغیر بزرگی در سرعت رشد (Bounce Rate)  و تجربه بازدیدکنندگان می گردد.

 

نقشه سایت چیست؟

در طراحی وب، نقشه سایت صفحه ای بروی وب سایت می باشد که به ایجاد دسترسی به همه قسمت های سایت اختصاص یافته که این امر به اندازه سایت مدنظر بستگی دارد اگر چه همین عبارت در توضیح خروجی XML محتوای وب سایت ها برای عملکرد در ساختار عنکبوتی موتور های جستجو بکار می رود اما منظور ما از نقشه سایت در اینجا عبارتست از نقشه ای تصویری از محتوای وب سایت شما تا بازدیدکنندگان واقعی شما را جذب و یاری نماید.

 

از رنگ ها و طرح های گرافیکی و تصاویر متحرک ویدئویی بهره بگیرید

اگر علاقه مند به طراحی وب سایتی هستید که در جلب نظر بازدید کننده از دیگر رقبا موفق تر باشد در نظر داشته باشید که CSS ساده و عناصر وب را در طراحی وب سایت به صفحه بیفزایید تا مقداری آن را جذاب تر نماید. طرح های گرافیکی می تواند به عناوین اصلی جلای خاصی ببخشد و صفحات مهم تر را جذاب تر نماید. تصاویر ویدئویی متحرک می تواند اطلاعاتی از صفحه را در اختیار قرار دهد و یا توضیحات بیشتر به بازدیدکنندگانی که در جستجوی مطلب خاصی هستند منتقل کنند.در طراحی وب رنگ ها را می توان هر جایی استفاده نمودتا نقشه سایت HTML زیبایی با کمترین پیچیدگی خلق نمود.

 

قوه تخیل را بکار گیرید اما بیش از حد خیالاتی نشوید

گرچه وب سایت هایی که فقط بر موضوع مورد بحث خود متمرکز هستند تنها به منظور سهولت و کاربری ساده به نقشه سایت می نگرند اما اغلب وب سایت ها برای افزودن به جذابیت های نقشه سایت به نحو احسن فعالیت می کنند. می توانید هر صفحه را تا اندازه زیادی سرگرم و جذاب نمایید و به راحتی از تصاویر و رنگ ها استفاده نموده تا متن و هرآنچه در آن قرار دارد برجسته نمایید.اما در طراحی وب همیشه مراقب باشید که تجربه بازدید کنندگان و سهولت استفاده را نیز در ذهن داشته باشید.

 

تعامل حداکثری J.K Rowling

سایت رسمی جی کی رولینک خالق سری کتاب های هری پاتر نه تنها برای طراحی وب زیبا بلکه بر تعامل خلاقانه هم تمرکز نموده است. اهمیت دادن به کیفیت ، کاربر را ترغیب می کند تا صفحه را با یک کلیک جستجوی بیشتری نماید همان زمان که شما احتمالا عجله دارید همه قسمت های سایت در دسترس تان باشد.

 

نقشه سایت خود را تبدیل به یک نقشه نمایید

واژه نقشه در عبارت نقشه سایت از نظر لغوی به این حقیقت اشاره دارد که نقشه سایت شما ماخذ راهنمایی بازدید کنندگان شما می باشد.بنابراین چرا نباید این مفهوم را در گامی فراتر به منطق آن تعمیم ندهیم؟سایت رسمی دکتر SeussVille  برای کتب و بازی رده سنی کودکان همین اقدام عملی را انجام داده است و در طراحی وب سایت به کاربران برای جستجو نقشه تعاملی و تصویری ارائه می دهد.باید اشاره نمود که گرچه این بهترین روش نمایش ساده لینک ها و اطلاعات نیست ولی با در نظر گرفتن بازدیدکنندگان هدف این طرح نقشه سایت مطمئنا بازدیدکنندگام خود را علاقه مند نگه داشته و آنها را به حرکت در محیط وب سایت هدایت می کند.

 

ساده و سر گرم کننده


زمانی که وب سایت شما اندازه محدودی دارد و شما قادر به پرواز آفرینشگر تخیل هستید به خود اجازه دهید از حد نیاز فراتر رفته و اطلاعات بیشمار را به نمایش گذارد و در نظر داشته باشید که نقشه سایت بازدیدکنندگان خود را سرگرم کننده سازید فقط به خاطر اینکه سرگرم کننده باشد.

 


خلاقیت ما فوق تصویر

یک شرکت طراحی و سولوشن فروشگاه اینترنتی به مشتریان خود را چیزی فراتر از یک نقشه سایت ارائه می دهد و تمام فرآیند جستجوی وب را تبدیل به اقداماتی منحصر به فرد و تعاملی کرده است. گرچه این میزان آزادی در آفرینشگری در  طراحی وب  برای بسیاری از سایت ها به آسانی ممکن نمی باشد .

 

 

نتیجه گیری


اهمیتی ندارد که در طراحی وب سایت چه روشی را برای طراحی نقشه سایت خود بکار ببرید ولی اطمینان حاصل نمایید کاربران شما قادر به استفاده از آن روش منطقی هستند. یافتن ترکیب صحیح زیبایی و عقلانیت می تواند مشکل باشد. لذا در نظر داشته باشید که بازخورد کاربران را در تمام فرآیند طراحی وب بدست آورید تا اطمینان حاصل نمایید که پیش از نمایش زنده نقشه جدید سایت خود در سرتاسر جهان همه مشائل به نحو احسن در جریان باشند.

 

 

 

 

دارای پروانه ی شماره 102-13-12 صادره از سازمان تنظیم مقررات رادیوییسازمان تنظیم مقررات رادیویی
Copyright © 2011 Irangate Co. All Rights Reserved.
Chat Live Help