فروشگاه ساز

فروشگاه ساز فروشگاهان

امکانات فروشگاه ساز

کسب و کار اینترنتی

سه شنبه 4 ارديبهشت 1397

یکشنبه 7 اسفند 1390

طراحی وب سایت برای بازدید کنندگان در سرتاسر جهان
7x1 Article
شما به عنوان یک طراح وب سایت موظفید مکانی را ایجاد کنید که کاربردی با بالاترین اولویت دارد. اگر چه این مساله در محدوده یک محیط جمعیتی خاص بقدر کافی آسان می باشد ولی زمانی که شما آرزو دارید در طراحی وب سایت به بازدید کنند گانی از سرتاسر جهان دست یابید چه اتفاقی می افتد ، کار برای نیل به موفقیت سخت می شود زیرا شما با لیست بلند بالایی از فاکتور ها در طراحی وب سایت مواجه می شوید که می تواند بر نتیجه نهایی طراحی وب سایت شما تاثیر می گذارد.
کامنت ها ارسال مقاله پرینت مقاله
طراحی وب سایت برای بازدید کنندگان در سرتاسر جهان

اما اگر شما به هنگام ایجاد مفاهیم در طراحی وب سایت خود اهداف صحیحی در ذهن داشته باشید ، اوضاع شما خوب خواهد بود. در این مقاله تعدای عوامل وجود دارد تا شما به هنگام طراحی وب سایت خود کنترل نمایید و وب سایت خود را از دیدگاه بازدیدکنندگان در سراسر جهان دوست داشتنی کنید.
 

- به کاربران اجازه دهید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 

استخدام فردی که ترجمه چندین زبان را برای شما انجام دهد پر خرج و پر کار به نظر می رسد ولی باید هزینه ها را پرداخت کنید. داشتن گزینه انتخاب زبان بلافاصله گرایش به صفحات وب سایت شما را در سرتاسر جهان گسترش می دهد.زیرا طراحی وب سایت شما به خاطر بومی بودن زبان بازدیدکننده قابل دسترس می شود زیرا این کار سبب ایجاد یک حس مشترک در بازدید کننده شده و مودبانه به نظر می رسد.
شما برای هر کشوری که این خدمات را فراهم می کنید در طراحی وب سایت نام آن را در لیست ترجمه زبانی در صفحه اول درج نمایید. بعضی اوقات اگر برای شروع یک لینک اختصاصی برای بازدیدکننده ایجاد نمایید مفید خواهد بود. این امر در طراحی وب سایت می تواند  مبنایی برای ابزار خلاق انتخاب زبان فراهم نماید.
 

- به یاد داشته باشید که همه تاریخ ها برابر نیستند

 

ایالات متحده ، کانادا ، استرالیا ، نیوزلند و اغلب اروپا از یک سیستم تقویم و تاریخ استفاده می کنند.اما دیگر کشور ها مثل چین ، اسرائیل و کل جهان عرب از سیستم های مختلفی بر اساس اصول متفاوت بهره می برند . برای مثال تقویم چینی بر پایه چرخش ماه می باشد. در اغلب اروپا ، تاریخ عددی ماه را به جای بخش اول در قسمت دوم قرار می دهند.
در طراحی وب سایت تاریخ های خود را به طور واضح و صحیح و با دقت ثبت کنید  تا از هرگونه سردرگمی بازدید کننده اجتناب شود.
 

- در مورد طراحی گرافیکی صفحه خود کاملا بیندیشید

 

ممکن است در طراحی وب سایت دریابید که برخی تصاویر به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنند.گاهی برخی تصاویر در مناطق مختلف سوء تعبیر شود یا اینکه در طراحی وب سایت چند تصویر با یکدیگر معانی متفاوتی می دهند و آهنگ کلی صفحه را تغییر می هند.قبل از پیشبرد کارهای خود مطمئن شوید که این موارد را در نظر گرفته اید.
وب سایت هایی وجود دارند که به شما خلاصه ای از تصاویر و آیکون های مهم در سرتاسر جهان را ارائه می دهند. اما برای اینکه در طراحی وب سایت خیالتان راحت باشد از هر نقطه جهان کسی را استخدام کرده تا هر تناقض ممکن را برای شما توضیح دهد.
 

- تصویر مناسبی از مناطق هدف خود داشته باشید

 

برای نیل به هدف فوق در طراحی وب سایت باید مناطق هدفی را که در آن بازاریابی می کنید بخوبی بشناسید . این امر باید به دقت مورد توجه قرار گیرد تا مواظب تغییرات زبانی که در داخل یک کشور رخ می دهد باشید .
اگر یافتن سرویس ترجمه برای هر منطقه مشکل بود سعی کنید سرویس های زبان های پایه که در مناطق بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد نصب کنید. به عنوان مثال زبان های انگلیسی ، اسپانیولی ، فرانسوی ، آلمانی زبان های تجاری خوبی هستند که به طور وسیعی درجهان از آنها استفاده می کنند.
 

- به خاطر داشته باشید که خطوط امکان تغییر دارند ولی نباید چنین باشد

 

حفظ طول خطوط پس از ترجمه در یک متن می تواند کار مشکلی باشد . اینکه متنی را در یک قالب قرار دهیم  اغلب کافی نیست زیرا در برخی زبان ها محل قرار گرفتن خطوط از بیشترین اهمیت برخوردار است. زبان عبری اینگونه است. شما آن را از راست به چپ می خوانید و لذا متن باید در هر صفحه ای به درستی ردیف بندی شود.
وقتی شما از روی سیستمی یا ابزار دسترسی به ابزار دیگری تغییر موقعیت می دهید (مثلا زمانی که از موبایل برای مشاهده وب سایت استفاده می کنید) ، این متون احتمال دارد دچار بهم ریختگی شود و برای بازدیدکننده نا خوانا شود.
از طراحی وب سایت از روش هایی استفاده کنید تا قابل انعطاف بوده و بتواند خود را با هر ویرایشی سازگار کند و استوار با تغییرات وفق دهد.
 

- در طراحی وب سایت حالت رسمی و اداری متون را حفظ کرده و از جمله بندی غیر رسمی خودداری کنید

 

ترجمه هر لغتی امکان پذیر نیست و چیزهایی مثل استعاره ها و اصطلاحات عامیانه برای مردم مناطق مختلف دیگر مفهوم های بسیار زیادی نخواهد داشت. به هر حال از بکار بردن آنها در طراحی وب سایت خودداری کنید و به جای آنها از زبان رسمی و استاندارد جملات استفاده کنید.
جملاتتان صریح باشد و به اصل مطلب اشاره نمایید و در طراحی وب سایت از جملات محاوره ای که باعث می شود افراد گیج شوند اجتناب کنید. همچنین مراقب افزایش حجم متن به هنگام ترجمه باشید .تفاوت در اندازه می تواند زیاد باشد. متن تا 50 درصد بزرگتر از متنی که در ابتدا به صورت انگلیسی بوده می تواند افزایش یابد.
 

  - فرض نکنید که متن شما در همه قالب ها به یک شکل خوانده می شود

 

مردم تصورات زیادی از یک متن در ذهن خود ایجاد می کنند. بخصوص زمانی که آن متن ترجمه شده باشد.نه تنها فونتی که شما در طراحی وب سایت استفاده می کنید در جایی که استفاده می کنید برای همیشه باقی می ماند بلکه اغلب اوقات به جای یک بایت ، دو بایت خواهد بود. بعلاوه همیشه از چپ به راست خوانده نمی شود بلکه در زبان عبری ، عربی و فارسی از راست به چپ خوانده می شود.
همچنین شما در زبان هایی مانند چینی کاراکترهایی دارید که چهره فونت انتخابی شما را در طراحی وب سایت به طور چشمگیری تغییر می دهد. به خاطر داشته باشید که شما مجبور هستید خوانا بودن همه صفحات را پس از طراحی وب سایت یک به یک کنترل کرده و به صفحات وارد شوید و اطمینان پیدا کنید که مترجمی را به کار گرفته اید که تست کارایی را انجام می دهد تا متوجه شود آیا پس از این تست می توان متن را به درستی خواند.
وقتی شما وب سایتی را به هدف جهانی بودن آن طراحی می کنید موارد زیادی هست که باید به دقت به آنها توجه کنید. اما در پایان بسیار مفید تر خواهد بود که تعداد بازدیدکنندگان خود را گسترش دهید فقط در طراحی وب سایت اطمینان حاصل نمایید که همه اصول را تحت پوشش درآورده و جامعه عمل پوشانیده اید.

دارای پروانه ی شماره 102-13-12 صادره از سازمان تنظیم مقررات رادیوییسازمان تنظیم مقررات رادیویی
Copyright © 2011 Irangate Co. All Rights Reserved.
Chat Live Help