فروشگاه ساز

فروشگاه ساز فروشگاهان

امکانات فروشگاه ساز

کسب و کار اینترنتی

سه شنبه 4 ارديبهشت 1397

سه شنبه 23 خرداد 1391

بهترین زمان برای استفاده از CMS چه زمانی است؟
7x1 Article
سیستم های مدیریت محتوا ، برنامه هایی می باشند که وب سایت های شما را به شیوه ای صحیح برنامه ریزی می کنند.این سیستم ها گونه ای از نرم افزار را ارائه داده که می توانید برای نشر ، ویرایش و بروز رسانی محتوای وب سایت خود در پروسه طراحی سایت از آنها استفاده نمایید. از اینرو همچون یک مدیر مجازی برای وب سایت شما خواهد بود.
کامنت ها ارسال مقاله پرینت مقاله
بهترین زمان برای استفاده از CMS چه زمانی است؟

CMS یا سیستم مدیریت محتوا بهترین جایگزین برای طراحانی است که در دنیای پیچیده کد های برنامه نویسی آن چنان که باید تبحر نیافته اند. این برنامه در پروسه طراحی وب سایت در ها را به روی طراحان غیر حرفه ای وب که علاقه و خلاقیت داشته ولی در بروز مهارت خود توانا نیستند گشوده است.
یافتن نسخه کامل CMS که مطلوب شما باشد از طریق نمونه های کارهای موجود در اینترنت کار مشکلی نیست. اما اتکای بیش از حد به CMS برای مدیریت وب سایت ها پس از طراحی سایت به هیچ عنوان نتیجه خوبی نخواهد داشت. لذا برای خود داری از این وضعیت نکته مهم آن است که بهترین زمان برای استفاده از CMS را در پروسه طراحی سایت بدانیم.

زمانی از CMS در طراحی وب سایت استفاده می کنیم که....

CMS در واقع گونه ای کامل برای ایجاد وبلاگ ها ، سایت های آنلاین و مجموعه های هنری خواهد بود. این گونه سایت ها نیاز به نگهداری و بروز رسانی مداوم دارند زیرا در غیر این صورت عملکرد آن ها با شکست مواجه خواهد شد. با استفاده از CMS ایجاد وبلاگ ها راحتتر خواهد شد زیرا ابزار های مورد نیاز شما را برای ایجاد تم ها سازماندهی می کند.
این برنامه به شما در طراحی وب سایت توانایی کاملی به شما در ساخت اینترفیس ها می دهد. اگر تصمیم گرفته اید تمپلیت طراحی خود را چنان ترسیم کرده که پایدار بماند ، زمانی که داده های وبلاگ خود را آپلود می کنید دچار تغییر و دگر گونی نخواهد شد و به همین دلیل است که CMS برای طراحی سایت های تحت کنترل چندین کاربر است نیز ضروری می باشد.
طراحان مبتدی وب بیش از دیگران از عناصر CMS سود خواهند برد.CMS  برای کسانی که با SEO آشنایی ندارند در وقت و انرژی برای کسب مهارت در آن فعالیت صرفه جویی خواهد نمود.
CMS اطمینان خواهد داد که سایت های شما با موازین SEO و بروز رسانی آن مطابقت خواهد نمود. اما اغلب مدیران وب هنوز با این نظر مخالف هستند که HTML این کار را بهتر انجام می دهد.

 

در این مورد از CMS استفاده نکنید

اگر وب سایت شما ایستا می باشد یا به ندرت آنرا پس از طراحی سایت بروز رسانی می کنید از کد های سخت استفاده نمایید. اگر از CMS استفاده نکنید با کد های جدیدی آشنا می شوید و لذا خلاقیت شما  محدود به گزینه های موجود در برنامه CMS نمی شوند.
استفاده از کد های سخت در طراحی وب سایت ، (Hard –Coding) در وب سایت های کوچکتر بیشتر است زیرا می توانند برای مدتی بدون تغییر بمانند.
استفاده از کد های سخت در واقع برخی فاید خاص خود را نیز دارد گرچه کاری خسته کننده است ولی هنگامی که به پایان می رسد دیگر هیچ جای نگرانی برای شما وجود نخواهد داشت.

نتیجه :

اصولا تنها شما هستید که می دانید بهترین موقع برای استفاده یا عدم استفاده از CMS در طراحی سایت چه زمانی می باشد. به هر نحو شما بر وب سایت خود کنترل کامل دارید لذا همانطور به دنبال بهترین ابزار برای برآوردن نیاز های خود هستید. از کسب تجربه نهراسید.

 

دارای پروانه ی شماره 102-13-12 صادره از سازمان تنظیم مقررات رادیوییسازمان تنظیم مقررات رادیویی
Copyright © 2011 Irangate Co. All Rights Reserved.
Chat Live Help