فروشگاه ساز

فروشگاه ساز فروشگاهان

امکانات فروشگاه ساز

کسب و کار اینترنتی

سه شنبه 4 ارديبهشت 1397

سه شنبه 15 فروردين 1391

شیوه های طراحی وب در سال 2012
7x1 Article
طراحی وب سایت های علمی ، سایت های سئو ، رسانه های اجتماعی و بلاگ ها تغیر می کند؟ دوباره صحبت از سال است . در سال های قبل لیست روش های طراحی وب بسیار موفقیت آمیز بود. هم از لحاط پیش بینی ها و هم به خاطر ترافیک بالا و تعداد share ها. افرادی که در صنعت وب و طراحی وب سایت فعالیت می کنند می خواهند از آنچه در پیش رو دارند بدانند. بنابراین برای سال 2012 می خواهیم به شما دوباره از آنچه در حال رخ دادن است بگوییم.
کامنت ها ارسال مقاله پرینت مقاله
شیوه های طراحی وب در سال 2012

در واقع در اینجا چیزی را پیش گویی نمی کنیم. به جای آن لیستی از روش ها را به شما نشان می دهیم تا بتوانید مشاهده کرده و بر اساس آن تخمین بزنید که چه چیزی برای سال آینده بدیهی خواهد بود.

SEO:

با پیج رنک و لینک ها خداحافظی کنید. پیج رنک و لینک ها به تدریج و کم و بیش اهمیت خود را از دست می دهند. در سال 2012 احتمالا شاخص ها در مورد عوامل دیگری غیر از قاعده لینک ها خواهد بود. گوگل انواعی از دیگر اطلاعات همچون اطلاعات پشتیبان (در مورد ویژگی های افراد) را بکار می گیرد تا به یک دهه بازار خرید لینک سلطه یابد.

تازه بودن:

آخرین به روز رسانی گوگل شاید مهم تر از Panda که کیفیت بالاتری هم دارد باشد. هیچ کس در مورد آن سخنی نمی گوید زیرا در مورد اشتباهات سایت نیست بلکه این بار مربوطه به پیشرفت جستجوکنندگان است. این اخبار خوبی برای سایت های خبری بزرگ و خبر بدی برای برند هایی است که عملکرد تجاری سوال برانگیز دارند. خبر های بد همیشه در تیتر خبرها نمایش داده می شوند.

کیفیت:

بروز رسانی Panda در واقع همان گونه که امیدوارم شما هم بدانید در مورد پاندا نبوده است. آن درباره سایت هایی با کیفیت بالا بود. بنابراین تمرکز بر معیار های کیفیت که موجب کاربردی شدن ، خواندنی تر بودن و به طور کلی مفید بودن می گردد در سال 2012 مساله ای حیاتی است. شرکت هایی با خدمات با کیفیت پایین تر در تلاشند تا به شما دسترسی پیدا کرده و گاهی حتی بدون اینکه نگاهی به سایت واقعی شما داشته باشند.

SEO فقط یک بخش است:

سئو در سال 2012 نمرده است بلکه حالا تبدیل به بخش بزرگی از ایده ها و مفاهیم وسیع تر گردیده است. امسال سال SEO 2.0 یا خلق نسخه جدیدتر نیست. اصطلاحات جدید و رایج عبارت است از بازار خرید و فروش محتوا ، بازاریابی داخلی ، بازاریابی دیجیتال ، بازاریابی اینترنتی و آنلاین.
مدیران حقوقی فقط امور رده بالای کاری را انجام می دهند اما وظیفه آنها فراگیرتر نیز می شود.

SEO با CRO به هم پیوند می خود:

دو رتبه SEO و CRO یا شکل اصلاح شده آنها دو روی یک سکه هستند در حالی که SEO تمرکز بر گرفتن ترافیک بالاتر دارد. CRO بر عملیاتی نمودن این ترافیک متمرکز است. من مشاهده کرده ام که این دو رتبه به هم نزدیک تر و نزدیک تر می شوند و با هم جمع می گردند. در سال 2012 شما محال است که یکی را داشته باشید ولی دیگری را نداشته باشید. من این مسئله را برای سال 2012 پیش بینی کرده ام اما هنوز بسیاری سعی می کنند دو طرف یک سکه را در طراحی وب سایت از هم جدا کنند.

گوگل این کار را انجام می دهد:

گوگل به سرعت به رقابتی از سوی مدعیان کوچکی مانند Blekko و lxquick و DuckDuckGO شکل گرفته و واکنش نشان داده است. گوگل همه اصطلاحات و ویژگی های این رقیبان سریع تر را در مورد خود اعمال نموده با حذف حجم محتوا (Blekko) یا معرفی جستجوی SSL (از Lxquick) یا مسدود نمودن معرفی نامه ها (از DUckDuckGo). در نتیجه گوگل اکنون همه آنها را ارائه می دهد.

جستجو بدون کلیک :

در سال 2012 چند تغییر بوسیله گوگل نشان دهنده این تمایل بود که نتایج جستجو را به صورت مستقیم روی گوگل نشان دهد لذا نیازی به کلیک کردن روی پیج نبود ما نتایج بیشتر را می بینیم و افراد به دنبال گوگل می آیند تا محتوای مورد نیاز خود را از آن بگیرند.
گوگل این کار را بروی google news  ، google Places  و google images هم انجام داده است. گوگل همچنین مالک YouTube است. جایی که اغلب جستجوهای تصویری به آنجا ختم می شود. آن ها چنین چیزی را برای جستجوی متن می خواهند. آنها نمی خواهند مردم به هیچ وجه مزایای گوگل را فراموش کنند.

گوگل ذهن شما را می خواند:

ما هنوز عادت داریم که گاهی با نتایج جستجوی مواجه شویم که قبل از تایپ کامل ، یک مورد با مفهوم آشکار می شود و ما را اذیت می کند.گوگل بروی روش های بیشتر کار می کند تا آنچه شما نیاز دارید پیدا کند و قبل از آنکه آنرا درخواست کنید به شما بدهد. Google toolbar ، Chrome  ، Profiles  ،  Plus ، Search History و ....
Siri عامل تشخیص گفتار بروی آخرین نسخه iPhone  افراد را وا می دارد تا با تلفن شان صحبت کنند و بینهایت هم مورد استقبال قرار گرفته است. در سال 2012 خواهیم دید رقبای Apple ابزار مشابهی را ارائه می دهند تا ما دیگر نیازی به صحبت با تلفن را نداشته باشیم و یا نیازی به تایپ در لیست جستجو را نداشته باشیم. آیا همانگونه که برخی نویسندگان تصور می کنند این پایان SEO است؟
خیر ، این تنها به معنای انواع مختلف فهرست می باشد ، شاید محاوره ای تر و غیر حرفه ای تر. شاید گفتگوی بیشتر با موتور جستجوی خود. برای مثال "من چیزی برای خوردن میخواهم" نمی توانم افرادی را تصور کنم که تنها عباراتی با  دو یا سه کلمه عمومی را بیان می کنند ولی احمق به نظر نرسند زیرا همانگونه که با افراد دیگر صحبت می کنند در جستجو، عبارت را بیان می کنند.

وسایل سیار رشد خواهند داشت:

جای تعجب نیست. جستجو با استفاده از ابزار همراه دوباره در سال 2012 رشد خواهد داشت. چقدر گسترش میابد؟ برخی کارشناسان بر این نظر هستند که بیش از یک پنجم همه جستجو ها از طریق ابزار همراه انجام می پذیرد.

رسانه های اجتماعی:

+Google کوچک باقی می ماند. گوگل پلاس از طریق گوگل در نتایج جستجو ها نشان داده می شود. زیرا هنوز کوچک مانده است زیرا هنوز به سهم 5 درصدی از بازار شبکه های اجتماعی هم نرسیده است در حالیکه فیس بوک تقریبا 65 درصد این بازار را در اختیار دارد.
فیس بوک در حال از دست دادن میدان است: علیرغم جایگاه انحصاری خود فیس بوک در حال از دست دادن میدان است. در سال 2012 فیس بوک آمریکا 6 میلیون کاربر خود را از دست داد. افتضاحات و آسیب های مختلف به حریم خصوصی افراد همزمان با جایگزین هایی مانند +Diaspora ، Google یا Trumblr این فرآیند را در سال 2012 تسریع خواهد کرد.
اشباع شدن: برای مدتی معلوم بود اما در سال 2012 اغلب مردم به آن توجه نمودند. مردم نمی توانند به سایت های شبکه های اجتماعی بیشتر بپیوندند و حتی زمان بیشتری برای آن صرف کنند.ما با ظهور Quora  شاهد این امر بودیم که نیازمند توجه همیشگی و مداوم تولید محتوای با کیفیت هستیم. همچنین ظهور +Google نشان داد که اکثر مردم طبقه متوسط زمان کافی برای فیس بوک و امثال آن را دارند.در سال 2012 بالاخره آشکار خواهد شد که شبکه های اجتماعی و بازار UGC اشباع می شود و طراحی وب سایت آنقدرکه نیازمند زمان و تلاش است دیگر یک مدل معتبر تجاری نخواهد بود.
Social Bookmark  یا Social Saving : سایت اصلی Social Bookmark   به نام Delicious پا بر جا باقی مانده است. این سایت به مدل متفاوتی از Share نمودن لینک ها روی آورده است. دیگر سایت های Social Bookmark   با رقبای خود Social Saving  را خلق کرده اند. مردم در حال ذخیره نمودن تکه ها و یا کل صفحات وب هستند. با استفاده از ابزارهایی مانند Evernote ،  Diigo آنها را جمع آوری کرده ، ویرایش و Share می کنند. در سال 2012 روشن است که همانطور که طراحی وب سایت ، مقالات یا پست های وبلاگی که می خواهید بوک مارک کنید سریع تر از آنچه به چشمتان بیاید جلا و درخشش پیدا می کند.
خزانه (Curation) – خزانه مجموعه ای از منابع است که نویسنده یا ویرایشگر یا کاربری که به عنوان یک نویسنده می خواهد از سرویس های (Third Party)  که تولید روزنامه های سخنگو می کند نیز استفاده می کند .با راه اندازی مجدد دلیشز به عنوان یک سایت خزانه برای ایجاد لیست های کوچک (که معروف به توده ای از لینک هاست) دوباره جهشی به این ایده داده شد. افزودن امکان رای در +1 به نتایج جستجوی ، نوع دیگری از خزانه سازی است.
Social CRM رتبه اول را به خود اختصاص می دهد: مدیریت روابط با مشتریان (CRM) و رسانه های اجتماعی چندین سالی به هم نزدیک شده اند اما راه حل دقیقی وجود نداشت که آن ها را در هم آمیزد. در سال 2011 Nimble CRM ظهور کرد. این ابزار کاربرد آسانی دارد و بدون ایرادی ایمیل های سایت های رسانه اجتماعی مثل فیس بوک ، تویتر و Linkdin را در یک محل ترکیب می کند بنابراین می توانید به هنگام ایجاد lead بروی رسانه های اجتماعی بطور قابل ملاحظه ای در وقت و فعالیت صرفه جویی کنید.

وبلاگ نویسی:

کمیت در مقابل کیفیت: در سال 2011 مردم اغلب کمتر وبلاگ نویسی کردند اما زمانی هم که وبلاگ می نوشتند مقالات طولانی می نوشتند.با الگوریتم های جدید بروز رسانی که اخیرا گوگل معرفی نموده است فرآیند ممکن است دگرگون شود همان گونه که الان آخرین مقالات به احتمال زیاد در top10 نشان داده می شود.
Trumblr: mini blogging  هنوز در حال رشد است.حداقل آن Trumblr است که در صدر بازار قرار دارد. چرا Trumblr نماد موفقیت است؟ کمی شبیه فیس بوک است کمی شبیه به وبلاگ نویسی و کمی شبیه به تویتر اما بهترین آنها را با هم ترکیب می کند. شما می توانید پست ها را لایک کنید.در سال 2012 بسیاری از وبلاگ نویسان وبلاگ خود را از وردپرس به Trumblr منتقل نمودند به خاطر سهولت و کاربرد آسان آن.
شرکت ها با طراحی وب سایت خود وبلاگ نویسی را کنار گذاشته و تا در بازاریابی از طریق فیس بوک سرمایه گذاری کنند.

توسعه وب:

فلش دیگر نه . بروی آندروید و تبلت های RIM , smart phone ها فلش وجود ندارد. بنابراین فلش اولیه سرانجام حذف میشود و به جای آن Adobe  هنوز بروی Html5 کار می کند. بنابراین در طراحی وب سایت فلش احتمالا بر پایه استانداردهای وب مجددا احیا می شود.

کاربرد Font Face:

تقریبا یک دهه و نیم طول کشید تا تکنیک های جایگزینی فونت باعث شد تا روش CSS3 در اغلب مرورگر ها مدرن به کار گرفته شود. اکنون اغلب مرور گر ها آنها را پشتیبانی می کنند. در سال 2012 این موضوع پابرجا است.

ابداع HTML5 :

وقتی HTML5 در صنعت طراحی وب سایت ظهور کرد تبلیغات بسیار زیاد بود اما تا کنون به ندرت HTML5 هایی نظرات را به خود جلب می کند. هنوز اغلب وب سایت ها خسته کننده به نظر می رسند.

تجزیه و تحلیل:


کلمات کلیدی مرجع : جستجوی SSL اختصاصی گوگل ارجاع دهنده کلمات کلیدی گوگل را بی اثر می کند. وقتی گوگل یک کلمه کلیدی را با استفاده از اسکریپت حذف نمی کند نمی توانید آن را حتی روی یک سایت SSL ببینید. نهایتا مردم از ترکیبات به جای کلمه کلیدی جستجو می کنند.

رتبه بندی ها ترافیک:

مقیاس های متریک سئو همچون رتبه بندی ها و ترافیک به تدریج به پایان عمر خود می رسند. مسدود نمودن رجوع جستجو توسط گوگل شاید آخرین مرحله عمر مقیاس های مبتدی سئو باشد.وقتی شما نمی توانید ببینید مردم چه کلمات کلیدی را استفاده می کنند بنابراین نمی توانید ترافیک جستجوی خود را به درستی دسته بندی کنید و این مقیاس ناکارآمد می شود.
تحلیل Real Time: گوگل سرانجام گوی رقابت را ربود و امکانات Real Time خود را به ساختار Google Analytics افزود.

دارای پروانه ی شماره 102-13-12 صادره از سازمان تنظیم مقررات رادیوییسازمان تنظیم مقررات رادیویی
Copyright © 2011 Irangate Co. All Rights Reserved.
Chat Live Help