فروشگاه ساز

فروشگاه ساز فروشگاهان

امکانات فروشگاه ساز

کسب و کار اینترنتی

سه شنبه 4 ارديبهشت 1397

یکشنبه 14 آبان 1391

HTML و SEO
7x1 Article
از زمان ظهور اولین موتورهای جستجو , طراحان و صاحبان سایت برای طراحی سایت با موضوعاتی همچون چگونگی بالا بردن جایگاه خود بر روی صفحه نتایج یک موتور جستجو پس از طراحی سایت خود دست و پنجه نرم می کرده اند . در ارتباط با موتور های جستجو عظیم(همچون گوگل , بینگ و غیره ) که تمایلی به افشای الگوریتم های خود ندارند (تا بتوانند آن را از دست افرادی که در تلاشند تا با روش های غیر قانونی و موقتی پس از طراحی سایت ساختار این موتورهای جستجو را به چالش بکشند در امان نگه دارند)، کارشناسان امنیت این موتورهای جستجو می بایست همواره مشغول گمانه زنی باشند تا به این نتیجه برسند که کدام تاکتیک موثر است
کامنت ها ارسال مقاله پرینت مقاله
HTML و SEO

 

HTML و SEO

از زمان ظهور اولین موتورهای جستجو , طراحان و صاحبان سایت برای طراحی سایت با موضوعاتی همچون چگونگی بالا بردن جایگاه خود بر روی صفحه نتایج یک موتور جستجو پس از طراحی سایت خود  دست و پنجه نرم می کرده اند .
در ارتباط با موتور های جستجو عظیم(همچون گوگل , بینگ و غیره ) که تمایلی به افشای الگوریتم های خود ندارند (تا بتوانند آن را از دست افرادی که در تلاشند تا با روش های غیر قانونی  و موقتی پس از طراحی سایت ساختار این موتورهای جستجو را به چالش بکشند در امان نگه دارند)، کارشناسان امنیت این موتورهای جستجو می بایست همواره مشغول گمانه زنی باشند تا به این نتیجه برسند که کدام تاکتیک موثر است .
توسعه مداوم فناوریهای طراحی سایت, از HTML  و XML  گرفته تا جاوا اسکریپت و فلش , تجارت موتور جستجوی برتر را به نوبه خود تبدیل به صنعت های کلانی نموده است .
ابداع HTML5 جهت طراحی سایت بسیاری از امور را تسهیل  نموده  , اما لایه های پیچیده دیگری را در این حوزه به همراه آورده است .

 

HTML 5  و مولتی مدیا

1.    در طول سالهای متمادی، طراحان برای طراحی سایت های خود , افزونه هایی همچون  Adobe Flash و Microsoft Silver hight را به کار گرفته اند تا محتوا های صوتی , تصویری و گرافیکی را به پروژه های طراحی سایت خود بیفزایند . این افزونه ها متخصصان را قادر ساخته تا طرح هایی جلوه گر و چشم نواز خلق کنند که توانسته بازدید کنندگان را به خود جلب نموده و جوایز متعددی را کسب نماید.
اما این طراحی سایت ها بواسطه آنکه موتورهای عظیم جستجو قادر به رتبه و فرمت بندی اینگونه محتواها نبوده اند ,  از رتبه بندی پایین در موتورهای جستجو معمولا همواره رنج برده اند.
درست تا پیش از انزوای Flash  گامهای بزرگی در این حوزه برداشته شد اما اکنون سرمایه گذاری ها در حوزه ی رتبه بندی افزونه ها بطور کلی تا میزان زیادی متوقف شده است .
HTML 5 درطراحی سایت با علایم نشانه گذاری جدید ,  امکان نمایه سازی محتوای مالتی مدیا همچون منوها ,  صوت و تصویر را فراهم می نماید . محتواها با این علایم قادر خواهند بود رتبه یک سایت را در موتور جستجو ارتقا دهند . در واقع یک طراحی سایت با HTML5  همواره در رتبه های بالاتر نسبت به طراحی  سایت های  مشابه خود دارد که با این افزونه ساخته نشده است .اما در خصوص مناسب بودن HTML5  در طراحی سایت برای هرگونه عملیاتی جای سوال وجود دارد . گوگل همواره به ما می گوید سایتی برای کاربر بسازید که محتوای آن طبیعی باشد . شاید  نیاز باشد برای فراهم شدن چنین امکانی منتظر HTML 6  جهت طراحی سایت باشیم .

 

HTML 5  و انواع لینک

در سال های گذشته ,صاحبان سایتها در طراحی سایت بر روی لینک های خود از ویژگی "rel" بهره می بردند تا لینک هایی را که یک موتور جستجو نباید دنبال می کرد,  مشخص نمایند.


 درطراحی سایت با HTML 5ها مقادیر جدید معیار“rel”  برچسب لینک ها این امکان را به ما می دهد تا فضایی را برای یک سند خلق نماییم که همانطور که پیش می رود نتایج جستجوی بسیار عالی برای کاربران در پی داشته باشد.
Auther ما را قادر می سازد تا به پروفایل یک مولف دیگر لینک شویم . این مسئله بر روی گوگل مزیت خوبی است در صورتی که مولف در Google+ ثبت نام نموده باشد .

Bookmark به بلاگ ها اجازه می دهد تا به URL  دائمی یک موضوع لینک شوند و در صورتی که موضوعات مد نظر شما معمولا بر روی یک صفحه اصلی قرار داشته باشد مفید خواهد بود .


Help  طراحی شده تا برنامه های کاربردیthird party   از آن استفاده نمایند تا به فایلهایhelp  دسترسی پیدا کنند .

License  ارتباطی را برقرار می نماید تا بتوان  مجوز اطلاعات را کسب  نمود.


Next و Prev  زمانی استفاده می شود که یک سند بخشی از یک سری بوده و به صفحه ی موجود محتوا می بخشد.Search  ارتباط با منبعی را برقرار می نماید که بتوان از آن برای جستجو بر روی این سند و صفحات مرتبط به آن استفاده نمود.

مشخصات کامل این ویژگی اختصاصی را می توان بر روی سایت W3C  بیابید .

 

HTML5 درطراحی سایت و رتبه بندی

در اواخر سال 2010 , جان مولر از شرکت گوگل اظهار داشت که هنوز کارهای زیادی درباره ی HTML 5 درطراحی سایت هست که در حال انجام است و شرکت هنوز در حال فعالیت بر روی روش هایی است تا محتوای HTML5  را فهرست بندی نماید. اما شرکت تلاش وافری دارد تا فهرست بندی  محتوای HTML 5  را با جدیدترین نسل موتورهای عظیم جستجو درهم آمیزد.
در حالیکه گوگل و استاندارد هایHTML5  در طراحی سایت رابطه کاملا موثری برقرار نکرده اند و گوگل مرکز اغلب تلاش ها در حوزه ی SEO  می باشد، ارائه محتوای جدید HTML 5  و شیوه های تشریح آن گویی هیچ مزیت واقعی برای صفحه ی نتیجه موتور جستجو (SERP)  ارئه نمی دهد .
اما در خصوص محاسن مجاز نمودن فهرست بندی محتوای بیشتر در مقابل زحمت کمتر ، هیچ اختلافی وجود ندارد و در ارتباط باHTML5  که به سرعت در حال تبدیل شدن به استانداردجدیدی برای طراحی سایت می باشد امری حتمی به نظر می رسد قبل از اینکه طراحی سایت هایی با HTML5 با طراحی  سایت هایی  با XHTML  فائق آیند.

 

دارای پروانه ی شماره 102-13-12 صادره از سازمان تنظیم مقررات رادیوییسازمان تنظیم مقررات رادیویی
Copyright © 2011 Irangate Co. All Rights Reserved.
Chat Live Help