اینترنت مکانهای عمومی

با توجه به همه‌گیر شدن استفاده از اینترنت روی گوشی‌ها و تبلت ها در جهان و در سال‌های اخیر در کشور ما، نیاز استفاده از اینترنت مکان های عمومی نظیر کافه‌ها، رستوران ها،هتل ها و … نیز احساس می شود.
به صورت مختصر، اینترنت مکان های عمومی، همان اینترنتی است که همه ما در خانه و بر روی گوشی هایمان استفاده می کنیم. اما طبیعتا برای ارائه چنین اینترنتی در مکان های بسیار بزرگ مثل رستوران، هتل، ورزشگاه، دانشگاه و… نیاز است تا تمهیدات سخت افزاری و نرم افزاری خاصی انجام پذیرد.
امروزه مشتریان به سراغ کافه ها و رستوران هایی می روند که حتما اینترنت داشته باشند. همین امر دغدغه اصلی صاحبان اصلی این مشاغل شده است. این دغدغه آن ها را مجاب کرده است تا سرویس را به گونه ای ارائه دهند تا همه مشتریان آن ها بتوانند همزمان و بدون قطعی استفاده کنند.
اما ارائه سرویس اینترنت مکان های عمومی نیازمند ضرورت‌ها و ملزوماتی است. این موارد اگر رعایت نشوند می‌توانند چه ازنظر هزینه‌ای و چه ازنظر تبعات امنیتی به ضرر مدیران باشد. برای مثال رستورانی را فرض کنید که به مشتریان خود اینترنت WiFi مجانی ارائه می‌دهد و به همه مشتریان خود رمز WiFi را می‌دهد. این روش اشتباه است. این کار باعث می‌شود همسایگان آن کافه یا رستوران بتوانند از اینترنت عمومی آن مجموعه استفاده کنند.
همچنین اگر سرویس اینترنت مکان های عمومی به صورت کنترل‌شده در اختیار مشتریان قرار نگیرد ممکن است آن رستوران محلی برای ارتکاب جرائم سایبری شود. تبعات این موضوع نیز گریبان گیر مدیر رستوران خواهد بود.
ایران گیت برای ارایه سرویس اینترنت در مکانهای عمومی نیز با حفظ امنیت، طبق اصول، قوانین، مجوزها و استانداردهای لازم، چاره اندیشی کرده است

۰۳۱-۳۲۰۵۰
۰۳۱-۳۳۳۱۱۴۱۴