۳۰ بهمن ماه؛ آخرین مهلت ارسال مقالات پنجمین کنفرانس بین المللی اینترنت اشیاء

ایسنا/اصفهان مدیر اجرایی پنجمین کنفرانس بین المللی اینترنت  اشیاء و کاربردها با تاکید بر اینکه این رویداد تنها کنفرانس تخصصی و بین المللی در حوزه اینترنت اشیا در ایران است، از برگزاری آن در روزهای ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت سال آینده خبر داد.
علی بهلولی در گفت وگو با ایسنا با اعلام این خبر، اظهار کرد: پنجمین کنفرانس بین المللی اینترنت اشیاء و کاربردها با حمایت علمی (IEEE) با همکاری دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان و فردوسی مشهد برگزار می شود.
وی با معرفی اینترنت اشیاء به عنوان یک مفهوم جدید که تمام اجزای دنیا را به هم متصل می کند و زمینه ساز جهش تولید خواهد بود و ایده های بسیار زیادی جهت ساخت محصول در زمینه های سلامت، شهر هوشمند و خانه هوشمند در این حوزه وجود دارد که می تواند به ایجاد شرکتهای دانش بنیان منجر شود، تصریح کرد: به منظور فراگیر شدن این همایش در کل کشور حدود دو سال است که با دانشگاه فردوسی مشهد تفاهم نامه همکاری به امضا رسیده و همایش هر سال در یکی از این دو دانشگاه برگزار می شود. سال ۹۸ دانشگاه اصفهان میزبان سومین دوره بود و سال ۹۹ دانشگاه فردوسی مشهد میزبان این کنفرانس بین المللی است.
به گفته بهلولی محورهای این همایش شامل فناوری های مرتبط با اینترنت اشیاء، سرویس ها و کاربردهای اینترنت اشیاء، اینترنت اشیاء و رایانش، اینترنت اشیاء و علوم داده ها، امنیت اینترنت اشیاء و حریم خصوصی است.
دبیر پنجمین کنفرانس اینترنت اشیاء و کاربردهای آن با توضیح اینکه حدود چهل نفر در کمیته علمی این همایش از بیست دانشگاه معتبر دنیا حضور دارند، تصریح کرد: تعداد قابل توجهی از اعضای کمیته علمی، از دانشگاه های خارج از ایران از جمله کانادا، استرالیا، آمریکا و کشورهای اروپایی همچون اسپانیا هستند.
وی افزود: در این کنفرانس مقالات هم به فارسی و هم به انگلیسی پذیرش می شوند و از امسال برای اولین بار انتخاب پایان نامه برتر ارشد و دکتری در حوزه اینترنت اشیاء انتخاب خواهد شد. 

منبع خبر: isna.ir

۰۳۱-۳۲۰۵۰
۰۳۱-۳۳۳۱۱۴۱۴